Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

+14
sonjam
Tea
Endzi
Mama Maja
amarilis
mama_daisy
Stazi
Mildan
Veka
Ivana_Sa
Cvrki
Ivana
filip.mm
tanasija
18 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Pon Avg 17, 2009 7:29 pm

First topic message reminder :

Upisala sam Ivu u obdaniste, to vec sve znate, od 1.9. krecemo. Ona je kao srecna sto krece, sve je ok, ali je pocela poslednjih dana i preko dana da pisne u gace ili cak i da se skroz upiski i evo vec drugo jutro za redom se budi upisana. Ne grdim je, pricamo o tome. Pitala sam je jutros da li je boli kad piski, da li je svrbi ribica kaze ne. Nema dve nedelje kako smo radili sve analize i mokrace i krvi, tako da mislim da je samo psihicki i da je zbog obdanista. Mislim da se plasi od novog, sve imam utisak da se pretvara da se raduje obdanistu.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole


Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana_Sa Čet Sep 03, 2009 9:20 am

Mi smo otisli u utorak pa su nas vratili kuci za sledecu sredu jer ima puno dece koja se privikavaju i sve placu strasno i onda nam je vaspitacica rekla da je najbolje da dodjemo u sredu da se dete nebi traumiralo sad pored toliko dece koja placu.Malo joj je bilo cudno sto tolika deca placu,pa mi je rekla,,ocu kuci mama,, a onda sam je ja objasnila da samo male bebe placu a velika deca kao ona ne placu u vrticui sad svaki dan ponovi po nekoliko puta,,bebe pacu u viticu a ja necu,,.E sad idemo u sredu pa cemo videti sta i kako ce biti.
Bravo za svu decu koja su prihvatila vrtice.
Anabela je krenula u predskolsko ali njoj je to super tu su sa njom i neki stari drugari tako da nema problema.Sad kaze velika sam ne idem vise u vrtic nego u predskolsko.Vaspitacica joj je odlicna,to je grupa kao nesto englesko-srpsko predskolsko pa sve sto uce na srpskom uce i na engleskom.Vec za tri dana su naucili 4 recenice na engleskom i jednu pesmicu.

Stazi jedno pitanje za tebe posto vidim da ti je Viktorija kao i Anabela krenula u predskolsko,da li kod vas ima knjiga i koja im je cena.Posto kod nas ima knjiga i kostaju 3500 dinara.
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Čet Sep 03, 2009 11:59 pm

tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Pon Sep 07, 2009 8:54 am

Iva danas prvi dan ostala do 14h u obdanistu. Jedva je vaspitacica uspavala i to na rukama pa je spustila u krevetic. Ona sve prica kako joj je lepo, kako se igra i sve je kao super ali se vidi da nije bas odusevljena sto mora da ide. Kod kuce je danas bila katastrofa, nije htela da jede, a nije rucala ni u obdanistu, nije slusala...Ma odavno nije bila ovakva. Ja se samo nadam da ce to da bude ove nedelje i da prodje.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od mama_daisy Pon Sep 07, 2009 8:54 pm

Mi smo juce u toku noci dosli sa mora, tamo smo duletu kupili nindza kornjace ranac za vrtic, i juce kad smo se naspavali, ja krenula da raspakujem stvari da pocenm da perem i on video ranac i odmah kaze ajde mama spremi me idem u vrtic... I ja ga pitam stvarno? i on kaze da.. Obucemo se spakujemo stvari u nov ranac, on ranac na ledja i trci ka vrticu... I u 1 h popodne sam ga odvela, mislila da nema sanse da ostane, jer ja imam jos nedelju dana odmora pa nisam odmah planirala da ga vodim... Medjutim on ostade.,.. I jutros kad je ustao odmah trazio da ide... PA sam ga i jutros odvela... Obozava vrtic...
Mada Anci Dule je plakad prvih 10 dana cim ga ostavimo... Ali sve to prodje, pa oni uvide da im je lepse tamo sa decom nego kuci sa matorcima...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Uto Sep 08, 2009 7:30 pm

Iva od ponedeljka spava u obdanistu. Prvi dan je plakala pred spavanje i nije htela nista da ruca, vec juce je spavala i jela kako treba, izgleda da smo i to pregrmeli brzo i lako. Uvek moze da se desi da neko jutro nece da ide ili da se rastuzi, ali za sad ide i ne pravi probleme.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Sre Sep 09, 2009 12:26 am

Dobro je ona to sve prihvatila,bas mi je drago I love you
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Sre Sep 09, 2009 10:54 pm

A jutros, katastrofa, zakasnela reakcija. Bas ono cega sam se plasila. Plakala je i nije htela da se odvoji od mene, odvojila sam je nekako, poljubila u glavu i ostavila je da se baca vaspitacici.
E sad zasto je toliko plakala, verovatno je izbilo na povrsinu to sto bi vise volela da je samo do 11h u obdanistu a onda da ide kuci kod babe da spava, a videla je da toga vise nema. A druga stvar je to sto kad neko dete place, roditelji ostaju neko vreme sa njim u obanistu, meni je licno to katastrofa. Dete treba da zna da roditelj nema sta da trazi u obdanistu i da ga tamo cuvaju vaspitaci. Juce je jednom malom mama sedela sa njim u obdanistu neko vreme i Iva je trazila da danas ja ostanem sa njom.
Iskreno mislim da sam pogresila sto je nisam odmah drugi dan ostavila da spava tamo, jer ona sad zna da postoji i ta varijanta.
I jos jedna stvar koja je grozna je to sto deca polaze od 1.9. do 1.10. i onda taman kad se jedni srede i naviknu krecu drugi... Ima jedan mali koji place od kad ode prvo dete, a njemu mama dolazi tek oko 15h.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od amarilis Čet Sep 10, 2009 12:03 am

Sve ce biti dobro... treba vreme da se dete adaptira na promene.... nagradi je kada ostane bez placa.... na ona je pametna cura... samo joj nedostajes... dobar razlog za suze.
amarilis
amarilis
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1752
Godina : 53
Lokacija : sremska kamenica - sombor
Hobi : cvece, muzika,film ...
Datum upisa : 02.12.2008

http://sareni-svet-biljaka.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana_Sa Čet Sep 10, 2009 12:41 am

Mi ponovo nismo krenuli a trebali smo juce....uf koliko sam bila besna.Kada smo otisli vaspitacica na m je rekla da nepripadamo 2008 godistu i poslala nas u upravu,odemo tamo i oni se izvinjavali i posalju nas kod drugih vaspitacica,da bi ta neka starija rekla da ne pripada ni 2007 godistu jer je kraj godine.Onda je pocela da prica i prica ona sad ima 3 para blizanaca grupa je puna'mi smo trebali u grupu gde je 2008 godiste,i ako udje kod nje u grupu da ne moze pre novembra poci u vrtic... i bla,bla,bal da ne duzim je sam bila mnogo besna i to sve preko mojih ledja i mog deteta.Ja pitam upravnicu za misljenje koja je inace Andjelina bivsa vaspitacica i ona mi kaze da je najbolje da odem ponovo u upravu i da trazim direktorku.I tamo ja odem ponovo u upravu i tamo mi kazu da se ljudi inace zale na tu vaspitacicu i ja se posle toga uputim kod direktorke koja nije bila tu i ostavim kopiju ugovora i broj telefona.Posle sam pricala sa Anabelinim vaspitacicama bivsim i na pomenu imena te vaspitacice sve su mi samo kolutale ocima-kao da su htele da mi kazu bezi od nje.
Danas su me zvali da je direktorka videla moj ugovor i da su joj ispricali ali naravno i danas nije tu ali bice u ponedeljak i da ce se sve srediti i da ce dete krenuti u vrtic.
Medjutim ja cu cekati do ponedeljka i onda idem tamo makar cekala ditektorku ceo dan i trazicu da mi se dete premesti u drugi vrtic ne bi li posle imala probelma sa tom vaspitacicom.
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Uto Okt 20, 2009 10:25 pm

Iva je ponovo u ponedeljak krenula u vrtic, posle dve nedelje odsustva. Place svako jutro i nece da ostane, ali tamo je ceo dan ok. Desi se da ne pojede neki obrok, ali samo one stvari koje i inace ne jede, rekla sam vaspitacicama da je ne teraju. Najveci problem nam je sladak dorucak. Poceli su malo da se igraju u obdanistu i da nesto rade pa joj je sad fino. Razmisljam kad budem imala para, da kupim neku igru u kojoj moze da ucestvuje vise njih i da odnesem. Jel imate neku ideju, meni je palo na pamet tvister, ili tako nesto.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Sre Okt 21, 2009 12:42 am

Hmm,a kako izgleda taj tvister?Mi smo sad dobili od Mimijevih ono na naduvavanje,ali ne znam koliko bi to bilo prakticno u vrticu,imas slike na fb...
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Sre Okt 21, 2009 7:47 pm

Mislila sam na onu podlogu sa krugovima raznih boja, a ovamo ono sto se zavrti pa na primer ispadne 'Iva stavi levu ruku na zeleni krug', pa sledeci 'Pavle stavi desnu nogu na zuti krug'...i ko se pomeri ili ne uspe ispada. Tako vezbaju i rade gimnastiku, zabave se uce levo i desno i boje... Meni je to extra.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Mama Maja Ned Okt 25, 2009 2:21 am

Ja sam sigurna da si i ti velika lavica i da se cera ugleda na tebe
Moraces malo da glumis i da joj pokazes kako bi ti volela da ona reaguje.
Kada se udaris negde a da je ona naravno tu, ti joj se pozali kako te to boli i malko joj kukaj i zali joj se.
Isto i kada gledate nesto tuzno kao sto je mnogo nekih crtanih, ti namesti tuznu facu i komentarisi kako je to bas tuzno.
Oni su radoznali i prate sve sto miradimo,a ovo moze da bude i zanimljivo.
Nisam sigurna da li radis, ali prokomentarisi ponekad da ti se bas ne ide na neko mesto gde moras ali da i mi moramo da radimo nesto sto ne zelimo, a kada dodjes hvali se kako je ipak sve bilo super i da se nikad ne zna sta sve lepo ima tamo.
U vrticu su to igracke,crtanje,pevanje ili sta vec i naravno drugari.
Moj sin se uhodavao u jaslicama i mislim da mi jeto najbolje sto sam mogla da uradim po tom pitanju, jer kad smo presli u vrtic samo je malo bila frka sto nisu tu bile iste vaspitacice,ali smo i to resili.
Oni moraju malo da se trude da bude po nijhovom, ali kad shvate da je to jedna od obaveza pomirice se sa time.
Treba ih isto tako nekada i castiti nekom sitnicom kada sve dobro prodje,dk se ne uhodaju.

Ala sam se raspricalaaaaa
Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 347402
uf i Darko je plakao kuci a kad izadjemo kroz ulazna vrata,odmah prestaje i mirad ide.
oni se zale dok imaju kome, a vec kad vide da ipak mora da se ide pomire se sa time.
pitaj
ti nju da ona ide na posao umesto tebe,a da ti ostanes tu da se igras
sa drugarima,jer ne mogu obe da ostanu, jedna mora na posao.
a spavanje kod bake joj reci da ne moze jer ni baka nije kuci, ima neka posla pa ne moze da je cuva.
ma
na kraju izmisli neke bezazlene stvari koje ce da joj daju dve
opcije,ili da ostane u vrticu sa drugarima ilida bude sama negde jer su
svi drugi zauzeti nekim poslom.
Trebalo bi u vrticu da znaju kako i da imaju cime da zabave decu
Mama Maja
Mama Maja
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Godina : 46
Lokacija : Beograd
Hobi : gledanje filmova i serija sa interneta
knjige
muzika
pa caki razne zabavne igrice
i facebook
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Endzi Pet Jan 15, 2010 4:15 am

Nama je vrtic nocna mora..
Prosle godine u septembru sam iznenada dobila posao i Vakija je cuvala jedna devojka (od 7-10h),ali nije bas bio srecan a i skuplje mi je to bilo od vrtica.
Polovinom oktobra smo dobili mesto (Vaki 54 na listi ali prvi kome su roditelji zaposleni).Nije bilo prilagodjavana,par dana do 10h i onda do 14h kad ja dodjem..
Plakao je od kad krenemo od kuce a tamo sam ga prvih dana bukvalno bacajuci se davala vaspitacici i odlazila (samo bi pogorsala da sam ostajala)..Posle se malo navikao,nije plakao ali je stalno vikao kako nece da ide u vrtic...
Najgore je sto ujutru popije mleko kuci,tamo nista ne jede i onda kad dodjemo kuci ulece u hodnik,skida se brzinski i seda za sto...(valjda znak proteste)...
To su bile jaslice,nevidoh tamo nesto mnogo igracaka,kad dodjem po njega vaspitacice sede a on bez daha trci meni...
Na srecu ostala sam trudna i kad sam prestala da radim ispisala ga iz vrtica...ima tu dosta razloga za ispisivanje...
Jana se radja pa da mu ne budu dve promene odjednom,odvikao se od pelene a oni su malo nemarni..uzasno ojedena guza iz vrtica stize...i njegove suzice kad mu je vaspitacica vratila pelenu,to je prelilo casu...
Nadam se da cemo sledece godine imati neko lepse iskustvo sa vrticem,jer tad ce vec morati da krene..ali onda u stariju grupu gde ima vise aktivnosti pa ce mu verovatno biti zanimljivije!!!
Endzi
Endzi
Moderator
Moderator

Broj poruka : 1388
Godina : 41
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 03.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Mama Maja Pon Jan 18, 2010 6:49 am

Jej mi smo danas prvi put ostali na spavanju u vrticu.
Danas je posle malo duze pauze Darko krenuo u vrtic i cak ostao da odmori tamo.
Sve je proslo dobro cak i povratak kuci bez ikakvih nagovestaja da je bilo strasno.
Sutra ujutru cemo videti kako se odvija situacija.
Mama Maja
Mama Maja
Novi član
Novi član

Broj poruka : 44
Godina : 46
Lokacija : Beograd
Hobi : gledanje filmova i serija sa interneta
knjige
muzika
pa caki razne zabavne igrice
i facebook
Datum upisa : 24.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Pon Jan 18, 2010 9:45 am

Drzim vam pesnice da se nastavi tako..
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od mama_daisy Sre Jan 20, 2010 4:15 am

Mi smo konacno dobili mesto u drzavnom vrticu...
Sad sakupljam dokumentaciju i nosim tamo, pa bi od polovine februara trebao da krene...
Do sada je isao u privatni...
I zivo me interesuje kako ce da podnese tu promenu, kako kolektiva, prostora tako i vaspitaca... Javicu se kad krenemo...
mama_daisy
mama_daisy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 968
Godina : 40
Lokacija : Niš
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od tanasija Uto Feb 09, 2010 12:19 am

Iva je posle pauze od mesec dana isla opet jednu nedelju u vrtic i sad je bolesna pa ne moze. Ja se nadam da ce od utorka sledeceg najkasnije opet da krene. Valjda ce vise i da otopli.
tanasija
tanasija
Moderator
Moderator

Broj poruka : 2623
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 18.10.2007

http://www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=41883

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Tea Čet Feb 11, 2010 8:18 pm

Mi cemo od utroka ponovo da startujemo, posto je moja mica isla samo dva dana, pa je pocela ona fama oko gripa i ja je nisam vodila jer ima ko da je cuva. Tako da sam odlucila, posto se sve stisalo, da ponovo krenemo . Nadam se da ce biti ok.

Kada je isla onih 3-4 dana, prvi dan se posteno isplakala, a ostalim danima je bila super, tako bar kazu vaspitacice.

Ocekujem da ce i ovog puta sve biti ok, iako pocinjemo ispocetka...
Tea
Tea
Novi član
Novi član

Broj poruka : 10
Godina : 42
Lokacija : Pozarevac
Datum upisa : 11.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Sre Mar 24, 2010 2:10 am

E pa nas su opet zvali iz vrtica.Prosli put kad su me zvali,ja otisla da odnesem neke papire,a glavna me napusi,kao niko mi nije rekao da to donesem,a meni dan pre rekli telefonom.Tad sam bas bila poludela,od besa pocela plakati i svasta im rekla.I ona kao, "Pa,gospodjo nemojte molim vas,sve ce biti u redu,sigurno ce biti primljena i deca cija oba roditelja nisu zaposlena....".Odmah spuste loptu cim i ti pokazes zube,strasno!
Danas mi opet rekli da odnesem neke papire,i kad sam ih pitala koliko je sigurno da ce moje dete biti primljeno u vrtic,posto ja nisam zaposlena,kazu mi kao,pa ne znamo..Videcemo...
Bas sam se bila narogusila!A posto se otvaraju dva nova vrtica i prica je da ce sva deca na cekanju biti primljena,tako da ce biti i moje.Resila sam da se svadjam,i da im prvog radnog dana vrtica odnesem dete i okrenem se i odem!Posto izgleda sve prelazi u bezobrazluk.
Ko zna koliko dece je opet primljeno preko veze,pa opet "nece biti mesta".
Jako sam razocarana.Ali izgleda da nece biti drugog izbora,nego da i ja budem bezobrazna.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od sonjam Sre Mar 24, 2010 9:08 am

Mi smo isli u vrtic (ako se to uopste smatra odlaskom) od marta do jula prosle godine. To je bilo u pauzama izmedju kasljanja, bronhitisa, boginja, tikova i beeeeeeskrajnog placa...da bi kulminiralo alergijom koja se pojavila ni od kuda i nasim vikendom provedenim u bolnici gde su na preporucili jasno, glasno i jednoglasno terapiju...ispis iz vrtica!!!

Mozda smo pogresili, mozda nismo ali nam je trebalo punih 3-4 meseca da dete vratimo u normalu, da ga nateramo da jede, pije i da prica sa nama. Sad
A moja najveca zelja bila je da idemo u vrtic...
sonjam
sonjam
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 2
Godina : 43
Lokacija : Nis
Datum upisa : 24.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Lidija Čet Apr 22, 2010 8:14 pm

Ivona je krenula u vrtić septembra prošle godine,išli smo do decembra,posle toga i nas hvataju sve moguće prehlade,bronhitis,dobila je čak i boginje,posle toga opet prehlada.Ponovo je krenila u martu,išla je dve nedelje pa opet bolesna,sad u aprilu su imali taj prolećni raspust i krenula je od ove nedelje ponovo,ali ljudi moji,ona toliko ne voli da ide.Kad je pitam zašto,ne zna da mi odgovori,kaže lepo je tamo,igraju se i sve ok,ali nevoli da ide.Ujutru ponekad još uvek plače za mnom i svaki,svaki dan mi ponavlja da dođem ranije po nju,odmah čim se probudi.Ne bih da mučim dete,kad je sva opterećena i ima tremu što mora da ide u vrtić,pa sam razmišljala i da je ispišem a opet mislim da je sve zbog toga što se još uvek nije navikla,zato što je tako dugo odsustvovala. scratch
Lidija
Lidija
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 1438
Godina : 42
Lokacija : Kovačica
Datum upisa : 28.11.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od lajla Sre Apr 28, 2010 11:11 pm

Joooooj mene sve to ceka od septembra....mislim da cu gore podneti ja vrtic nego Dora.....kada cujem da su deca vise bolesna i kuci nego zdrava i u vrticu, nemili mi se da prolazim kroz to Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Kopfschuettel
lajla
lajla
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik

Broj poruka : 4
Godina : 40
Lokacija : novi sad
Datum upisa : 28.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Veka Čet Apr 29, 2010 12:06 pm

Ma nije to bas tako strasno koliko izgleda kad se sve ovde raskukamo.... ima tu i lepih stvari... samo polako Smile
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Ivana Pet Apr 30, 2010 12:05 am

E pa nas to ceka od juna,danas smo saznali da smo primljeni!
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje - Page 2 Empty Re: Pripreme za obdaniste i prilagodjavanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu