Nasa Deca
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Sigurnost foruma
Rating for nasadeca.serbianforum.info

ASTMA

+2
Stazi
Ivana_Sa
6 posters

Ići dole

ASTMA Empty ASTMA

Počalji od Ivana_Sa Pon Nov 17, 2008 12:49 pm

Ja kad sam bila mala bila sam tezak asmaticar,nekolicinu puta sam zavrsavala u bolnici i bivala tamo po 10 dana i vise,pila sam sve i svasta,koristila pumpicu i tek negde oko puberteta je to pocelo polako da icezava a pojavilo se oko moje 3 godine.Nazalost Andjela je to povukla na mene srecom ona ima neki laksi olik astme,pojavila se oko njene 5 godine i mi smo je odmah ofveli kod doktora koji je specijalista za asmaticare i prepisao joj je terapiju od par meseci i proverio je dali nije alergicna na nesto,ispostavio se da je malo alergicna na prasinu ali da je zima i magla smetaju kao i svakom asmaticaru(ja sam alergicna na prasinu,budj,perje)....
Kada je Andjela popila tu terapiju bilo joj je bolje ali svaka jaca prehlada vukla je astmu pogotovo zimi...Da vas puno nedavim-sva sam sludjena....pre par dana pocinje ponovo da kaslje po malo taj dr.kod koga ide tesko se dolazi do njega jer radi na institu u bgd i u Sapcu na jednom mestu privatno.....veceras oko 22 casa pocinje kasalj nenormalan i ja joj dajem ventolin i posle pocinje jos veci kasalj i gusenje i onda zovem naseg pedijatra i posto je zena upoznata sa nasom situacijom govorimi sta jos da joj dam i dam i nista i dalje se nastavlja i nazovem je ponovo i ona kaze da je dovedemo da primi urbazon...i sad je otisla sa mm a ja ostala kuci sa Anabelom i Anastasijom i ludim sto nemogu biti sa njom i kako cemo uopste proci noc...ja se nadam da ce joj od inekcije biti malo bolje....
Neznam da li ovakva tema postoji ja sam trazila ali nisam je pronasla.....
(sad me mm zove iz apoteke i zamislite necu da mu daju inekciju urbazona ez recepta u jedan sat posle ponoci a dete ima napad)-e dokle je ova drzava dogurala da nemaju lekove a apoteka dezurana nece da izda lek)
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASTMA Empty Re: ASTMA

Počalji od Stazi Pon Nov 17, 2008 8:46 pm

Strasno!!! Sin moje sestre ima puno problema sa alergijama i astmom i cesto mora da ide na inhalacije i cesto trce kod lekara bas a tu inekciju da bi mu prestalo to gusenje, inace dete kaslje da ce da se ugusi.
MOja viktorija je sa 2.5 godine postala alergicna i u to vreme joj je pomogla ventolin pumpica, mada sada joj ne pomaze puno kada se desi da se bas zakaslje. Hvala Bogu sa njom nemam problema sa tim vec par godina ali postoji prelazni period izmedj letai jeseni kada pocne da kaslje da joj se sve povraca i onda pocnem da joj dajem lek za alergiju( i ne pomaze svaki pokusala sam i sa Loratadinom , Rinasekom(koji nije antihastaminik) i sa jos nekima i jedino joj koliko toliko pomaze Claritin ali nista bez pumpice. Berodual je jaca pa joj to pomogne ako Ventolin nece. Mada mi nismo tako strasan slucaj kao i tvoj i moje sestre.
Ja sam takodje alegicna na budj, perje, kucnu prasinu, polen trava i korova, dim od cigaete i na bubasvabe(DA I NA NJIH)
Nadam se da ce Andjela da bude dobro uskoro, a za lekare nemam reci!!!! affraid
Stazi
Stazi
Elitni član
Elitni član

Broj poruka : 2009
Godina : 47
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 28.11.2007

http://www.myspace.com/fairyquin

Nazad na vrh Ići dole

ASTMA Empty Re: ASTMA

Počalji od Dy Pon Nov 17, 2008 8:49 pm

I JA SAM OGORCENA.. anastasija je sinoc krenula d apiski i pocela vristati da je boli puno..ja se prepala zbog ranije njene urinarne infekcije..i elem, jedva dobijem dr, koja kaze da joj ukljucim palitrex... ali nemam recepta, obisli pola grada u apotekama ne daju..i sreca da je nas prijatelj koji drzi apoteku bio u bl, pa nam on dostavio lijek...

iva sa, nadam se da je Andjeli danas bolje...
Dy
Dy
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2628
Godina : 46
Lokacija : bl
Hobi : jedem pitu!
Datum upisa : 21.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

ASTMA Empty Re: ASTMA

Počalji od Ivana_Sa Uto Nov 18, 2008 5:38 am

Danas smo citav dan vucemo po lekarima vadili smo nalaze i onako nisu losi..sad je otisla sa mm da primi jos dve inekcije....sinoc je prmila nekoliko inekcija i tek onda joj je bilo bolje...isla je sad kod usnog lekara da joj pregleda grlo zbog ogromnog kaslja od sinoc i da kucnem u drvo da je sve ok...videcemo kako ce joj biti nocas
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASTMA Empty Re: ASTMA

Počalji od Mildan Uto Nov 18, 2008 7:26 am

Nadam se da će joj biti bolje, dušica mala. :volim:
Mildan
Mildan
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2017
Godina : 43
Lokacija : okolina Negotina
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

ASTMA Empty Re: ASTMA

Počalji od Ivana Sre Nov 19, 2008 12:03 am

Zao mi je nasih princeza...Poljubac za Andjelu i Anastasiju.
Ivana
Ivana
Supermoderator
Supermoderator

Broj poruka : 5317
Godina : 37
Lokacija : Beograd,Mirijevo
Hobi : Postajem haker....
Datum upisa : 17.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

ASTMA Empty Re: ASTMA

Počalji od Veka Sre Nov 19, 2008 4:33 am

Iva, kako je danas Andjela, nadam se da je dobro?
Veka
Veka
Administrator
Administrator

Broj poruka : 3873
Godina : 42
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2007

Nazad na vrh Ići dole

ASTMA Empty Re: ASTMA

Počalji od Ivana_Sa Sre Nov 19, 2008 11:49 am

Bolje je veceras je dobila jos tri inekcije mukica samo je stisla zube i hrabro podnela a meni doslo da zaplacem...jos 4 dana se inhaliramo i od sutra pocinje da pije neki sirup i do ponedeljka neide u skolu,sutra jos cekamo bris grla koji smo za svaki slucaj izvadili
Ivana_Sa
Ivana_Sa
Napredni član
Napredni član

Broj poruka : 989
Godina : 42
Lokacija : sabac
Hobi : citanjem knjiga i gledanjem filmova
Datum upisa : 27.08.2008

Nazad na vrh Ići dole

ASTMA Empty Re: ASTMA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu